Klatka bezpieczeństwa z taśmy

Czy taśma klejąca – taka robocza, `MacGyverska`, Amerykanie rzekliby duct tape – może w połączeniu z metalowymi rurkami uratować Twoje spadające ze skarpy auto przed totalnym zmiażdżeniem?
klatka-taśma.jpg

Pewien producent taśmy klejącej twierdzi, że tak. MacGyver pewnie połączyłby ją w inny sposób z samochodem, dodał plastikowy nóż, ziemniaka i plaster na odciski, by zbudować helikopter. Firma produkująca tę konkretną „duct tape” na dowód swojej teorii załącza efektowne wideo. A na nim spuszcza ze skarpy samochód, oklejony raz zwykłą taśmą, a później FiberFix – bo tak nazywa się ich genialny produkt.

Film zatytułowany jest „wieśniak zjeżdża oklejonym taśmą autem ze skarpy” i pokazuje nam typowego rednecka, jakich w stanie Utah pełno. Nie jest jednak na tyle głupi, jakby się mogło nam wydawać w pierwszym ujęciu. A może jest, ale życie mu miłe i nie chciałby osierocić swojego bydła i świń.

Do rzeczy. Redneck wsiada do auta, które z zewnątrz zabezpieczone jest „klatką bezpieczeństwa”. Wykonano ją ze stalowych rur, połączonych ze sobą zwykłą taśmą, bez spawów. To wersja pierwsza. Wersja druga, to te same rury, ale sklejone FiberFiksem. Producenci zachwalają, że jest 100 razy mocniejsza i bardziej trwała od produktu kontrolnego. Choć i tak myśleliśmy, że klasyczna szara szpula jest w stanie załatwić wiele spraw – od uszczelniania kadłubów łodzi, przez łatanie spadochronów, do przyczepienia nielubianego kolegi do sufitu. Ale ta magiczna wytrzymuje temperatury nawet 850 stopni Celsjusza. Gdyby choć trochę ją dopracowano, "mogłaby naprawiać wulkany".

Zobacz jak poradzi sobie auto i bohater filmu w obu przypadkach i nie powtarzaj tego manewru na własną rękę. Zresztą, duży jesteś, rób to, na co masz ochotę. Nie zapomnij tylko wysłać nam filmiku. Zwróć uwagę na resztę jej zastosowań. Tak się robi reklamy!Unimog jako pojazd na tory? Czemu nie!

Opublikowany przez AutoStuff na 21 sierpień 2016

Dodał(a): Adam Wawrzyniak Wtorek 23.08.2016