“Kieruj się na południe”. Polski lektor wraca do Map Google

W tym pojedynku maszyna przegrała z człowiekiem. Automat nie przypadł do gustu użytkowników Google Maps. Zbuntowani kierowcy domagali się przywrócenia ludzkiego głosu w aplikacji i ich prośby zostały wysłuchane.
lektor.png

Google jakiś czas temu straciło ludzki głos. Wtedy lektora Jarosława Juszkiewicza zastąpił syntezator mowy. Redaktor Polskiego Radia Katowice pożegnał się ze swoimi fanami na nagraniu opublikowanym w serwisie Youtube.

Użytkownikom aplikacji nie spodobała się ta zmiana. Swoje niezadowolenie wyrażali m.in. pod filmem Juszkiewicza. Ich apel dotarł do zespołu Google, który zdecydował się przywrócić wszystkim znany głos. 

”Chcemy, aby nasze produkty były coraz bardziej pomocne dla użytkowników, dlatego nieustannie rozwijamy ich funkcjonalności. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się na aktualizację głosu nawigacji w Mapach Google, aby wskazówki głosowe mogły być coraz bardziej konkretne. Biorąc jednak pod uwagę opinie użytkowników, postanowiliśmy na razie przywrócić poprzedni, znany wszystkim głos. Jednocześnie pracujemy nad ulepszeniem nowego modelu” – podano w oświadczeniu.

O swoim powrocie poinformował też lektor:


Szkoda, że władze nie są tak skore do uginania się pod naciskiem protestujących. Może zastąpienie głosów polityków robotami sprawdziłoby się lepiej.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Poniedziałek 01.06.2020