Jest! Oto Tesla Model 3

Nareszcie, po bardzo długim oczekiwaniu Tesla zaprezentowała swoje najnowsze dzieło – Model 3. Czy będzie on rewolucyjny? Wiele wskazuje na to, że tak.
tesla-model-3-1179x510.jpg

Wszyscy fani Tesli na całym świecie, z pewnością niecierpliwie wyczekiwali ostatniego dnia marca 2016 roku, bo to właśnie tego dnia, Elon Musk, prezes koncernu, oficjalnie zaprezentował najnowszy model Tesli.

Meet Model 3 – Make your reservation at Tesla.com #Model3

Opublikowany przez Tesla na 31 marca 2016


Model 3 ma się różnić od swoich poprzedników przede wszystkim ceną. Jest on bowiem tańszy od Modelu S i X mniej więcej o połowę, a wyceniony został na 35 tys. dolarów (131 tys. złotych). Dzięki temu Tesla ma nadzieję dotrzeć do bardziej masowych konsumentów.Jeśli zaś chodzi o osiągi Modelu 3, to są one całkiem imponujące. Elektryczny silnik najnowszej Tesli pozwoli rozpędzić się jej od zera do setki w niecałe 6 sekund, a maksymalny zasięg samochodu na jednym ładowaniu akumulatora, ma wynosić co najmniej 340 kilometrów. Auta mają zostać także wyposażone w technologię szybkiego ładowania akumulatora.

Co do wnętrza Modelu 3, to zamiast klasycznych wskaźników na desce rozdzielczej, znajdziemy na niej 15-calowy, panoramiczny ekran, który wyświetlał będzie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące samochodu. Tak jak swoi poprzednicy, Model 3, będzie również wyposażony w funkcję autopilota.


I choć Elon Musk zapowiada, że Tesla Model 3 trafi do produkcji dopiero pod koniec 2017 roku, to jednak tak długi czas oczekiwania wcale nie zmniejszył entuzjazmu nabywców auta. Tylko w dniu oficjalnej prezentacji złożyli oni około 130 tysięcy zamówień na nową Teslę.Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 01.04.2016