Jazda motocyklem stresuje najmniej

Podróż samochodem jest najbardziej stresująca. Tak wynika z najnowszego badania, według którego najmniej denerwujemy się, kiedy jeździmy motocyklem.
2.jpg

W SKRÓCIE:
W Wielkiej Brytanii przeprowadzono ankietę, aby odkryć jaki środek transportu jest najbardziej stresogenny. Jak wynika z badania najbardziej denerwujące są podróże samochodem, a najmniej motocyklem.

PEŁNA WERSJA:
Specjaliści od ubezpieczeń z brytyjskiej firmy Lexham przeprowadzili badania na grupie 2000 dorosłych osób. Zadano im jedno pytanie – jaki środek transportu uważają za najbardziej stresogenny. Wyniki są nieco zaskakujące.

Samochody
41% ankietowanych wskazało na samochody. Auta zdobyły więc złoty medal w kategorii środków transportu, które wywołują największy stres. Respondenci za powód swojej odpowiedzi podają nieustanne korki na ulicach.

Autobusy
37% badanych jest zestresowanych, kiedy jeżdżą autobusami. Nie lubią tego robić ponieważ pojazdy nieraz utykają w korkach, a także podróżni narażeni są na kontakt z różnymi typami osób.
1.jpg
Metro

Sonda

Najbardziej stresogenna jest podróż...

26% ankietowanych wskazało metro. Dlaczego? Ze względu na spóźnienia i tłok.

Rowery
Tylko 8% respondentów stresuje się jeżdżąc rowerem. I chociaż chwalono łatwe poruszanie się dwukołowcem w czasie korków, niskie koszty i możliwość skracania drogi, to wskazywano, że zaspani kierowcy samochodów często wywołują irytację.

Motocykle
Na ostatnim miejscu znalazły się motocykle. Tylko 6% badanych uznało, że podróż tym środkiem transportu wywołuje stres. Za atuty uznaje się łatwość w poruszaniu w czasie korków i uspokajający dźwięk silnika.


Dodał(a): Mateusz Zbik Czwartek 06.04.2017