Jay Leno i jego EcoJet

Jay Leno to sympatyczny gość z jeszcze sympatyczniejszą kolekcją samochodów. EcoJet z silnikiem turbionowym Honeywell LT101 to tylko jedno z jego wypasionych cacuszek

Jay Leno EcoJet

Jay Leno to 63-letni, amerykański komik i były prezenter "The Tonight Show" emitowanego w NBC, któremu przede wszystkim zazdrościmy jego wypasionej kolekcji samochodów oraz braku dzieci. Ten miłośnik motoryzacji ma w swoim garażu ponad 140 aut, w tym Bentleye, Corvetty i Lamborghini oraz 90 zabytkowych motorów, wśród których są nawet Harleye robione na specjalne zamówienie. Jak przyznał: "woli jedną kobietę i 200 samochodów. Wychodzi to taniej niż mieć jeden samochód i dwieście kobiet".

belka_dolacz_do_ligi.jpg

Jednym z jego wypasionych cacuszek jest EcoJet - auto, które ma bardzo wiele wspólnego ze... śmigłowcem, a mianowicie silnik turbinowy Honeywell LT-101, który osiąga nawet do 48 tys. obrotów na minutę! Ta niezwykła fura zbudowana jest na zmodyfikowanym podwoziu Corvette Z06. Posiada moc 650 koni (478 kW) i dwa zbiorniki paliwa. Napędza ją paliwo lotnicze (!) i biodiesel.

Dodał(a): BJ, fot. FameFlynet Poniedziałek 14.10.2013