Waleczny samuraj

Jest Subaru jest impreza. Jest Subaru i jak się okazuje jest także ... ochrona.

subaru

Marka Subaru postawiła na bezpieczeństwo. Najnowsze dziecko japońskiego producenta, Subaru XV, wyznacza standardy bezpieczeństwa pasażerów. Potwierdził to 5-gwiazdkowy wynik w testach Euro NCAP. Niespotykanym rezultatem jest 90-procentowa skuteczność ochrony dzieci w XV.


Konstrukcja szkieletu nadwozia XV pochłania i rozprasza energię uderzenia, a komplet poduszek powietrznych oraz aktywne zagłówki przednich foteli zapewniają wysoki poziom ochrony pasażerów. Wyposażeniem standardowym Subaru XV są przednie i boczne poduszki kierowcy oraz pasażera, kurtyny powietrzne przednie i tylne, a także poduszka powietrzna, chroniąca kolana kierowcy.

Auto dysponuje stałym napędem wszystkich kół Symmetrical AWD, uzupełniającym się z geometrią zawieszenia, systemem kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDCS) oraz 4-kanałowym ABS z funkcją EBD. Dzięki tym systemom auto pewnie reaguje na polecenia kierowcy, jednocześnie zachowując harmonię pomiędzy bezpieczeństwem i radością z jazdy.

Subaru XV jest wyposażony w Inteligentny System Ratunkowy (ISR), który w sytuacji awaryjnej za pomocą sygnału GPS automatycznie przekazuje informacje do stale funkcjonującego centrum monitoringu. Umożliwia to natychmiastowe zweryfikowanie zdarzenia i powiadomienie właściwych służb w celu szybkiej i sprawnej organizacji pomocy. Inteligentny System Ratunkowy posiada także funkcję antykradzieżową.


Dodał(a): Ostatni mohikanin Poniedziałek 20.02.2012