Jakie powinny być idealne opony?

Rozglądasz się za nowymi oponami? Opcji na rynku jest naprawdę sporo, dlatego warto przyjrzeć się bliżej kilku kwestiom. Sprawdź nasz poradnik!

small lorenzo-lamonica-M5l_QwIzyTw-unsplash.jpg

Na dobrych oponach Twoje auto powinno odzyskać równowagę pomiędzy osiągami, efektywnością paliwową i przebiegiem. Czy to w ogóle możliwe? Tak, jeżeli Twoje nowe opony będą miały pozytywny wpływ na wszystkie najważniejsze aspekty jazdy, o których mowa poniżej. Parametry dobrej opony wymienimy, biorąc na warsztat oponę EcoControl HP2 z oferty marki Fulda.

#1 Doskonała przyczepność

Na trasie kluczowa jest możliwość precyzyjnego kierowania i możliwie jak największa kontrola nad autem zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Solidne opony, na przykład wspomniany model EcoControl HP2, posiadają taką konstrukcję i taki kontur bieżnika, że nacisk opony na podłoże daje odcisk w kształcie kwadratu. Warto zwrócić uwagę na ten szczegół – to właśnie dzięki niemu opona osiąga większą powierzchnię styku z jezdnią.

#2 Krótka droga hamowania

Zapewnią ją opony wykonane z mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki. Takie połączenie materiałów pozwala skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Poprawia to też kontakt ogumienia z podłożem i zwiększa pewność prowadzenia samochodu na zakrętach.

#3 Długa żywotność opony

Oczywiście opony „najzdolniejszych” kierowców nie doczekają nawet końca sezonu. Zwykle jednak jeden komplet służy nam przez kilka lat. Jak przedłużyć życie swoich opon o kolejny rok, a nawet dwa? Postawić na te o wyższej głębokości bieżnika. We wspomnianym modelu EcoControl HP2 jest ona zwiększona dzięki wysokości żeber. To właśnie ten parametr wydłuża żywotność opony.

#4 Oszczędność paliwa

Dobre opony pozwalają ograniczać straty energii, a tym samym – oszczędzać paliwo. Jest to możliwe dzięki zoptymalizowanej konstrukcji i mieszanki bieżnika, które odpowiednio ze sobą współgrają.

Posiadające wszystkie powyższe parametry opony EcoControl HP2 marki Fulda z powodzeniem sprawdzą się przy każdym stylu jazdy. Docenią je zarówno spokojniejsi kierowcy, jak i ci, którzy lubią docisnąć gaz. Model dostępny jest w 24 rozmiarach, w tym 6 nowych.

Więcej o firmie i jej produktach znajdziesz na stronie: www.fulda.com.

Eco-Control-HP2_tcm2075-189363.jpg

O marce Fulda 

Fulda to jedna z najpopularniejszych niemieckich marek opon, która działa na rynku już od ponad 120 lat. Przez pierwsze sześć lat swojej działalności, od 1900 roku, w Zakładach Gumowych Fulda produkowano opony do wózków dziecięcych i powozów konnych. Potem przyszedł czas na opony do motocyklów, rowerów i samochodów. W latach 60. Fulda dołączyła do koncernu Goodyear. Co ciekawe, Fulda była pierwszym zakładem Goodyeara w Europie, który w 1993 roku otrzymał certyfikat jakości DIN ISO 9002 potwierdzający wysoką jakość produkcji i montażu.

Artykuł powstał we współpracy z marką Fulda


Dodał(a): Izabela Popko Poniedziałek 12.04.2021