Jak usunąć lód z szyby w aucie

Jeśli nie garażujesz swojego samochodu, to zapewne obecnie zmagasz się rano z oblodzonymi szybami auta. Jak najszybciej poradzić sobie z zamarzniętymi szybami? Zrób własny odmrażacz ze środków, które masz w domu.
jak-usunac-lod-z-szyb.jpg

Co prawda możesz też kupić taki odmrażacz do szyb, ale opcją tańszą będzie skomponowanie własnego, tańszego. Poza tym, jeśli posiadasz jeden z tych produktów na wyposażeniu, możesz zawsze dorobić swój specyfik, gdy go zabraknie w połowie usuwania lodu z szyb.

Jak skutecznie usunąć lód z szyb w aucie? Sporządź miksturę, którą wlejesz do spryskiwacza do kwiatów (tak, ten którym spryskujesz też ubrania podczas prasowania). Wystarczy do tego woda oraz spirytus skażony, czyli spirytus salicylowy lub denaturat. W aptece kupisz go jako spirytus medyczny albo do przemywania ran. Wszystkie wymienione płyny mają temperaturę dużo niższą, niż mrozy doskwierające nam zimą. Możesz zatem butelkę takiego domowego odmrażacza wozić zawsze w samochodzie.

Specyfik wymieszaj w proporcjach 2/3 do 1/3 zwykłej wody. Wlej płyn do spryskiwacza i użyj bezpośrednio na szybie. Lód zniknie momentalnie. Ale uwaga, nie używaj do tego celu gorącej wody – ani w miksturze, ani samej wylewanej bezpośrednio na szybę. Różnica temperatur może spowodować pęknięcie szkła. Jeśli nie masz ani sklepowego, ani domowego odmrażacza i zapomniałeś też skrobaczki, zajrzyj do portfela i użyj którejś z plastikowych kart, np. kredytową. Upewnij się jednak najpierw, że masz wystarczający zapas gotówki.


Dodał(a): Paweł Janusz Poniedziałek 25.01.2016