Jak parkować równolegle? Idealnie za każdym razem!

Prawo jazdy zrobiłeś wieki temu, ale nadal pocisz się, gdy musisz zmieścić się między dwoma autami stojącymi wzdłuż krawężnika? W myślach liczysz na to, że wyjdzie idealnie i nie będziesz musiał robić korekt, a jeśli do nich dojdzie, masz nadzieję, że nikt na to nie będzie patrzył…
parkowanie-rownolegle.jpg

graf.: roadandtrack.com

Na szczęście jest na to rada. W trzech prostych krokach nauczysz się raz na zawsze, jak idealnie parkować równolegle i już nigdy nie będziesz się denerwował i wstydził, że robisz dziesięć poprawek do tak prostego manewru. Sukces tej metody został potwierdzony w powtarzalnych testach. Jeśli potrzebujesz, wydrukuj ściągę. Żonie, rzecz jasna…

Parkowanie równoległe – jak to się robi (opisane kierunki są adekwatne do grafiki):
1. Podjedź w niedużej odległości równolegle do auta z przodu, tak by tylna oś Twojego bolidu zrównała się z jego tylnym zderzakiem. Skręć kierownicę maksymalnie w lewo.

2. Cofaj, dopóki lewe tylne koło Twojego auta nie zrówna się z linią poprowadzoną wzdłuż prawego boku samochodu z przodu. Wtedy wyprostuj koła i kontynuuj cofanie.

3. W momencie, gdy prawe tylne koło Twojego auta zrówna się z linią poprowadzoną wzdłuż prawego boku samochodu z przodu, skręć kierownicę maksymalnie w prawo.

GOTOWE!


Dodał(a): fisci / graf.: roadandtrack.com Piątek 06.02.2015