Jaguar wznawia produkcję E-Type

Lepiej późno niż wcale. Jaguar postanowił wznowić produkcję modelu E-type w wersji lightweight. Powstanie zaledwie sześć sztuk modelu
Jaguar E-type lightweight


Model produkowany był w latach sześćdziesiątych zeszłego wieku. Na linię montażową trafił w 1963 roku, jako limitowana wersja E-type. Jak sama nazwa wskazuje był lżejszy aż o 114 kilogramów.  Marka zapowiadała wyprodukowanie 18 egzemplarzy. Z różnych przyczyn powstało tylko 12. Teraz pozostanie pozostałych sześć.

belka_autostuff.jpg

Swoją niską masę model zawdzięcza aluminium, które wykorzystano zarówno do budowy nadwozia jak i silnika, który miał  3,8 litra pojemności. Do pomocy marka zaprosiła osoby, które w tamtych latach pracowały przy jego budowie. Mają one służyć radą oraz bogatym doświadczeniem.

Jaguar Etype lightweight

Jaguar EtLHW2.jpg

jaguar etlhw3.jpg

Co ciekawe model nic nie będzie różnił się od wyprodukowanych już 12 Jaguarów E-type w tej wersji. Wszystko będzie takie samo, no i wszystko zrobione ręcznie.

Modele gotowe będą na lato. Ceny nie znamy. Zważywszy jednak na fakt, że wyprodukowanych zostanie zaledwie sześc sztuk będzie z pewnością kosmiczna.Dodał(a): night driver Czwartek 15.05.2014