Jacht od Bugatti

Moc 1200 koni mechanicznych będzie posiadała nowa łódź będąca efektem koncernu Bugatti i firmy produkującej luksusowe jachty. Ma powstać tylko 66 sztuk tego cuda.

2.jpg


W SKRÓCIE:

Bugatti Niniette 66 to jacht, którego wyprodukowanych zostanie tylko 66 sztuk. Ma posiadać silnik o mocy 1200 koni mechanicznych i rozpędzać się do 44 węzłów. Mierzy nieco ponad 20 metrów, a na pokładzie znajdzie się miejsce dla dwóch pasażerów i kapitana.

PEŁNA WERSJA:

Samochód Bugatti Chiron kosztuje zaledwie 2,6 miliona dolarów, czyli nieco ponad dziesięć milionów złotych. Jeśli więc masz ten model w swoim garażu, pomyśl o uzupełnieniu kolekcji o jacht.

Koncern motoryzacyjny ponowił współpracę z producentem luksusowych jachtów. Firma Palmer Johnson połączyła siły z marką samochodową i stworzyła Bugatti Niniette 66. Ta liczba na końcu nazwy to liczba sztuk, jakie mają powstać.

Pojazd ma być napędzany silnikiem MAN V8. Posiada on moc 1200 koni mechanicznych, co znaczy, że łódź będzie mogła osiągnąć prędkość 44 wezłów. Dla szczurów lądowych podajemy informację, że jest to około 81 kilometrów na godzinę.

Jego długość przekracza 20 metrów. Przewozić będzie mógł zaledwie dwójkę pasażerów, a także zostanie wydzielone specjalne pomieszczenie dla kapitana.

Na tym przepięknym, luksusowym, sportowym jachcie ma znaleźć się jacuzzi i miejsce na rozpalenia ogniska. Tak, smażenie kiełbasek będzie dozwolone na pokładzie.

Nie podano żadnych danych dotyczących ceny. Skoro jednak nie damy rady wjechać na pokład Chironem, to nie bierzemy.


Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: https://www.bugattininiette.com/ Poniedziałek 20.03.2017