Honda/Acura NSX - powrót legendy

W latach 90. konkurowała z najlepszymi super autami świata, m.in. z Porsche, Ferrari i Lamborghini. Wszystko za sprawą osiągów i technologii prosto z wyścigów Formuły 1. Dziś, po 25 latach od debiutu i po 10 latach od zakończenia jej produkcji, powraca na salony, a już niedługo na drogi i tory.
honda-nsx-2015.jpg

Honda NSX, znana na rynku amerykańskim jako Acura NSX dostała drugie życie. Japończycy pokazali światu najnowsze dzieło, które idąc z duchem czasu, stało się hybrydą. Jednak nie odbije się to na jej wynikach. Napędzana będzie czterema silnikami: trzema elektrycznymi i jednym spalinowym. Ten ostatni to podwójnie doładowana V6. Łącznie wszystkie motory generować mają około 560 koni mechanicznych.

Za napęd, przekazywany na wszystkie koła, odpowiada system Sport Hybrid Handling All-Wheel Drive. Koordynuje pracę silników, z których dwa elektryczne, zamontowane z przodu, trzeci znajduje się między tym spalinowym a skrzynią biegów. Ta ma dziewięć przełożeń i dwa sprzęgła.Osiągi nowej Acury NSX nie są jeszcze podane, ale nie spodziewamy się przeciętności. Świadczy o tym choćby to, że w perfekcyjny start samochodu zaangażowane będą wszystkie cztery silniki. Olbrzymie ceramiczne tarcze będą kontrolowały drapieżnika.

Zamówienia indywidualne można składać już w lecie, a odbierać pod koniec roku. Nieoficjalna cena nowej Hondy/Acury NSX to około 150 000 dolarów, czyli jakieś 540 000 złotych.
Dodał(a): fisci Środa 14.01.2015