Helikopter runął na beton (WIDEO)

Ta akcja rozstawiania choinki w Auckland w Nowej Zelandii zakończyła się katastrofą – helikopter runął na ziemię rozpadając się na kawałki.
wypadek helikoptera

W święta wszyscy za czymś gonią, wszyscy gdzieś pędzą. A jak się człowiek cieszy, to wiadomo kto ma radochę. Na tym filmie pilot był o krok od spotkania ze stwórcą, mimo że wykonywał pozytywną robotę. Pomagał w montowaniu bożonarodzeniowych ozdób – miał ustawić stelaż pod 7-kondygnacyjną choinkę.
belka_zobacz-galerie-tygodn.jpg
Greg Gribble schodził helikopterem jak najbliżej ziemi, ponieważ lina podpięta pod pojazd nie wypięła się, potrzebował więc asysty z lądu. Jeden z pracowników złapał przewód i szarpnął nim, by odczepić go od śmigłowca. Wtedy kabel znalazł się w zasięgu łopat wirnika i wplątał się w nie. Silniki zawyły, a siła, która obróciła śmigłowiec, wyrwała ogon maszyny.

Mężczyznę sponiewierało w środku – najprawdopodobniej nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Gdy stalowy ptak gruchnął o ziemię z wysokości ośmiu metrów, ekipa monterów rozpierzchła się, jednak za chwilę wróciła, by pomóc poszkodowanemu.


Pilot prócz siniaków i zszarpanych nerwów, nie poniósł większych obrażeń. Wypadek helikoptera zarejestrowały kamery Telewizji Australia.
Dodał(a): fisci Środa 26.02.2014