Helikopter o wadze motocykla

Helikopter ważący tyle co średni motocykl? Teraz to możliwe – za 650 tysięcy złotych plus podatki i cło.
prywatny helikopter


Belgijska firma Sagita Helicopters postanowiła uprościć latanie helikopterem i zachęcić biznesmenów do zmiany planów zakupowych. Zamiast zakupu luksusowego auta do szybkiego przemieszczania się, proponują zakup prywatnego, ultralekkiego śmigłowca Sherpa.

Ten dwuosobowy helikopter waży zaledwie 260 kilogramów, a na swój pokład może zabrać pasażerów o łącznej wadze 171 kilogramów. Szczupły pilot i pan prezes, któremu widać że się powodzi, mogą lecieć w pożądanym kierunku. W małej Belgii 400 kilometrów zasięgu gwarantuje dotarcie właściwie wszędzie w tym kraju podczas jednego lotu. W większych państwach trzeba robić międzylądowania, bądź podróżować różnymi środkami transportu. Możesz oczywiście kupić więcej takich helikopterów i przesiadać się w skrajnych punktach zasięgu.

Za wznoszenie odpowiadają dwa kręcące się w przeciwne strony wirniki. Są one umieszczone jeden nad drugim, na szczycie Sherpy. Likwidacja rotoru ogonowego zwiększa bezpieczeństwo osób przebywających na ziemi oraz gwarantuje większą stabilność.

Póki co, firma Sagita Helicopters, zbudowała model w skali 1:5, który jest wzorowany na oryginale. Jego testy wypadły pomyślnie. Zarząd zapowiada, że za dwa lata w powietrze wzbije się prototyp docelowych rozmiarów, a za trzy lata Sherpa trafi do sprzedaży. Koszt: 650 tysięcy złotych plus podatki i cło.Dodał(a): fisci Wtorek 25.06.2013