Hackrod La Bandita – zaprojektowany w wirtualnej rzeczywistości, wydrukowany w 3D

To pierwszy tego typu samochód na świecie. Co w nim takiego wyjątkowego? Proces projektowania i konstruowania go nie miał nic wspólnego z tradycyjnymi metodami tworzenia samochodów.

hackrod-desertfront3.jpg


Zapewne to była tylko kwestia czasu, by w końcu ktoś wpadł na pomysł użycia najnowocześniejszych narzędzi w procesie projektowania aut. I właśnie Hackrod jest pierwszym na świecie efektem użycia tych narzędzi.

Po pierwsze projektowanie go nie odbywało się przy klasycznej desce kreślarskiej, a w wirtualnej rzeczywistości, dodatkowo przy użyciu specjalnych algorytmów i sztucznej inteligencji. Oznacza to mniej więcej tyle, że komputer na podstawie obliczeń dobierał odpowiednie połączenia elementów konstrukcji tak, by najmocniejsze były one wyłącznie w miejscach, w których jest to naprawdę konieczne. Oczywiście wszystko po to, by nie dodawać samochodowi zbędnej masy.

Po drugie, każdy z tych zaprojektowanych elementów zostanie wydrukowany w 3D z lekkich stopów aluminium, które mają być łatwe w montażu i naprawdę mocne. Całość będzie zaś zasilana elektrycznymi silnikami Tesli o nieznanej jak dotąd mocy.

Poza tym na ten moment wiadomo niewiele więcej na temat Hackrodów La Bandita. Jedynie to, że auta będą na pewno nietanie, a przyszli właściciele będą mogli brać czynny udział w procesie projektowania samochodu. 


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Hackrod Czwartek 29.03.2018