Gymkhana 7 - Hoonicorn Kena Blocka

Ken Block pokazał światu swojego Mustanga, którym będzie ślizgał się po asfalcie w najnowszej Gymkhanie. Wóz jest piękny i brzydki zarazem. Naszym zdaniem rzecz jasna.
hoonicorn-otw.jpg

Wirtuoz driftu samochodowego pokazał światu swoją najnowszą zabawkę, którą będzie kręcił bączki, wpadał w poślizgi i mijał przeszkody na milimetry. To auto budowane przez ostatnie dwa lata od podstaw specjalnie na produkcję Gymkhana 7. Dzieło stworzyły dwie firmy: ASD Motorsports i RTR (ta należy do innego driftera Vaughna Gittina Juniora). Poznaj Hoonicorn RTR.

Bazą nowego wózka Kena Blocka jest kultowy Ford Mustang z 1965 roku. Dostał silnik od firmy Roush-Yates, dostarczającej jednostki napędowe do wyścigowej serii NASCAR. To V8 o pojemności 6,7 litra i obłędnej mocy 845 koni mechanicznych. Stworzony specjalnie pod ten wózek napęd na cztery koła pochodzi od firmy Sadev. Skrzynia biegów ma sześć przełożeń. Ken Block nazywa furę najlepszym samochodem do Gymkhany w historii.Nadwozie inspirowane jest wyścigami klas WRC i DTM. No właśnie… Piękna bryła Mustanga została zepsuta przednim i tylnym spojlerem, a w komplecie z „gwiezdnymi” felgami przypomina bardziej driftowe „beemki” E30, aniżeli dumę Ameryki.

Gymkhana 7 odbywać się będzie na ulicach Los Angeles, ale data premiery nie jest jeszcze znana. Początkowo miała ukazać się w lipcu tego roku, lecz niekontrolowane poślizgi wyrzuciły produkcję poza tor.Dodał(a): fisci Środa 05.11.2014