Gta Spano

Minęły czasy, kiedy Hiszpania kojarzyła ci się tylko z Gran Derbi i Fernando Alonso. Od dzisiaj kojarzyć ci się będzie z GTA Spano, autem, które nas zachwyciło jak sesja panny Kunis w najnowszym numerze CKM-u!
Gta Spano


Po raz trzeci z rzędu Hiszpanie zajechali do Szwajcarii, dokładnie do Genewy. Nie chcieli wcale orżnąć banku, a pokazać coś, dzięki czemu stanąć miały słynące z niezawodności szwajcarskie zegarki. Miało to zrobić niejakie Spano! Udało mu się!

Długie na 4,6 metra, szerokie na 1,98 i wysokie na 1,18 metra auto w całości zbudowane jest w włókna węglowego a jego wygląd zapiera dech w piersiach. Nie sposób przejść wobec niego obojętnie.

Wygląd wyglądem, ale w tym aucie najważniejsza jest kobyła mająca aż 8,4 litra pojemności! Pod maską wierzga 900 koni, które w zaledwie 2,9 sekundy sprawiają, że wskazówka prędkościomierza wskazuje 100 km/h. Maksymalnie auto sunie z prędkością 350 km/h! To jest hiszpański temperament!

Powstanie jedynie 99 sztuk tego auta. Trafią do Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA, Rosji czy Nowej Zelandii. Auto jest bezpośrednią konkurencją Ferrari i Lamborghini. Cena? Jakieś 700 tysięcy zielonych.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Sobota 23.03.2013