Gratka dla fanów Formuły 1

Z okazji pobicia rekordu świata w najszybszej zmianie opon w pit stopie, zespół Red Bull Racing przygotował film dokumentalny opowiadający historię tego aspektu wyścigów samochodowych.
gone 2.JPG

Masz w żyłach wysokooktanową benzynę zamiast krwi? Podczas Grand Prix nie używasz zatyczek do uszu, aby lepiej chłonąć atmosferę? Ciągle tęsknisz za Ayrtonem Senną? Ten film jest dla Ciebie.

Większość fanów pomija ten aspekt Formuły 1, jako zło konieczne, podczas gdy jest jeden z najważniejszych elementów współczesnych wyścigów w najwyższej klasie. Często to zjazd do strefy technicznej i sprawność znajdujących się tam mechaników decyduje, kto będzie zwycięzcą Grand Prix, a kto odejdzie pokonany.

gone 4.JPG

Twórcy filmu cofają się do samych początków istnienia Formuły 1. Kiedy pit stop, był tylko linią namalowaną przy torze, której zadaniem było oddzielenie toru od strefy serwisowej. Nie istniały żadne przepisy bezpieczeństwa. Z filmu dowiecie się, kiedy dokładnie narodził się pomysł na tankowanie bolidów do połowy na starcie, żeby były lżejsze i lepiej odchodziły oraz uzupełnianie paliwa podczas wyścigu. Kiedy przeprojektowano koła, żeby skrócić czas pobytu w pit stopie.Film „The History Of The Pit Stop: Gone In Two Seconds„ to obowiązkowa pozycja nie tylko dla fana Formuły 1, ale dla każdego faceta interesującego się sportami motorowymi. Historia o technologii, precyzji i choreografii. Byłbym zapomniał, ta zmiana czterech opon trwała 1,92 sekundy, a cały film obejrzycie na stronie redbull.tv


Dodał(a): Robert Dzięgielewski / fot.: youtube.com Wtorek 25.10.2016