G 500 4×4² - ekskluzywny off road

Tylko klasa G może być lepsza od klasy G! Tak stwierdzili inżynierowie Mercedesa i stworzyli G 500 4×4². Mocarny, off roadowy i sportowy wózek z ekskluzywnym wnętrzem. Specjalnie do tego modelu, zaprojektowano nowy silnik.
G-500-4×4-kwadrat.jpg

Klasa G do kwadratu, czyli Mercedes – Benz G 500 4×4² to skrzyżowanie G63 AMG 6x6 i poprzedniego G 500 4x4. Portalowe osie, które zapewniają większy prześwit, z modelu sześciokołowego, seryjne nadwozie z regularnej wersji oraz nowe podwozie i nowy silnik dają w efekcie to cudo.

Sercem G 500 4×4 kwadrat jest 4-litrowy, podwójnie doładowany motor V8. Został całkowicie przebudowany. Użyto bardziej wytrzymałych, niż do tej pory, materiałów, przez co odchudzono jego konstrukcję. Silnik generuje 416 koni mechanicznych i rozpędza auto do 100 km/h w około 6 sekund, a maksymalnie „poleci” 210 km/h. Moc przekazywana jest na obie osie dzięki 7-stopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Auto podobno świetnie radzi sobie w offroadzie, jak i na asfalcie.Konstruktorzy mówią, że Mercedes-Benz G 500 4×4² nie uznaje przeszkód jak piach, błoto, śnieg, kamienie, zbiorniki wodne. W te ostatnie może się zanurzyć na metr. Prześwit natomiast ma 45 centymetrów. Dwa tryby amortyzatorów mają zapewnić komfort w każdym terenie.

Wnętrze ma być wygodne, ekskluzywne i funkcjonalne. Możesz jechać nim wielokilometrowe odcinki specjalne nawet w garniturze, a na podium wskoczysz suchy i niepognieciony.

Plotki głoszą, że ma kosztować około 1 160 000 złotych. Chętni znajdą się na pewno, ale muszą się szybko decydować, bo produkcja będzie limitowana.Dodał(a): Rich Giański / fot.: Mercedes-Benz.com Piątek 13.03.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)