Futurystyczna ciężarówka od Audi

Jest cała czarna, nie ma okien i wygląda jak księżycowy transporter do przewożenia kosmicznego zaopatrzenia. Tymczasem to ziemska, tyle że bardzo futurystyczna, ciężarówka, zaprojektowana specjalnie dla Audi.
MTM5NTIzMjMxMDM5MTA0NDMy.jpg

Kolejni producenci samochodów prześcigają się w prezentowaniu swoich motoryzacyjnych wizji przyszłości. Z reguły dotyczą one jednak tego, jak za 30 lat będą wyglądać samochody sportowe, osobowe lub limuzyny. Mało kto myśli zaś o innych, równie ważnych pojazdach, jakimi niewątpliwie są ciężarówki.

Dlatego też tym bardziej dziwi, że Audi, dotychczas głównie kojarzone z osobówkami dla klasy średniej plus, pokusiło się o zaprezentowanie konceptu ciężarówki, stworzonego przez ukraińsko-białoruski duet projektantów.Vladimir Panchenko i Artem Smirnov (cóż za nazwisko!) stworzyli ten projekt w ramach programu „Truck for Audi”, a ich wizja przyszłości prezentuje się naprawdę oszałamiająco. Aerodynamiczna do granic możliwości, cała w czerni, pozbawiona szyb ciężarówka, w której kierowca siedziałby w odkrytym kokpicie, przypominającym kabinę myśliwca z Gwiezdnych Wojen, miałaby być przybliżoną wizją tego, co ma nas zastać na drogach w okolicach roku 2030.Poza tym ciężarówka ma być także napędzana w pełni elektrycznym silnikiem i mieć funkcję autopilota. Nie dość więc, że wygląda jak jakiś gigantyczny księżycowy transporter, to jeszcze może jeździć bez niczyjej pomocy. Pewnie także i po księżycu.

Ale kto wie, może już niedługo właśnie tak będą wyglądały wszystkie ciężarówki na świecie. Jeśli tak, to my chcemy już tej przyszłości.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. TouTube Piątek 24.06.2016