Ford Team Fordzilla P1 – futurystyczna bestia stworzona przez graczy

Zespół Fordzilla nawiązał współpracę z działem projektowym Forda, aby stworzyć niestandardowy wirtualny supersamochód nazwany Team Fordzilla P1. Koncepcja zadebiutowała na Gamescon 2020 w Niemczech i wygląda absolutnie fenomenalnie.
ford-team-fordzilla-p1-hypercar-concept (3).jpg
Wiedziałeś, że Ford ma własną sekcję e-sportową? Składa się ona z kierowców z całego świata, którzy rywalizują na wirtualnych torach, ale także tworzą własne hipersamochody. Wynikiem im działań jest opracowany pod kryptonimem „Project P1” futurystyczny Ford GT.

Sprawdź: Citroën GT – wirtualna fura w rzeczywistym świecie

Ostateczny wygląd temu cacku nadał zewnętrzny projektant Forda, Arturo Arino. Czerpał on inspiracje z kultowego supersamochodu GT i wykorzystał szereg futurystycznych elementów. Samochód ma ruchome panele nadwozia, które mogą składać się i rozkładać w zależności od specyfiki toru. To sprawia, że Fordzilla P1 byłaby dobra zarówno na „szybkie proste w Le Mans lub węższe tory, takie jak Monako” – twierdzą projektanci.Na razie koncepcja Team Fordzilla P1 to tylko cyfrowe marzenie. Jest jednak dobra wiadomość dla tych, którzy chcą usiąść za kierownicą. Ford wyprodukuje pełnowymiarową, rzeczywistą wersję koncepcyjnego P1, kierowaną przez dział projektowy w Kolonii w Niemczech.

Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, że będziesz mógł go kupić. Natomiast firma powiedziała również, że obecnie prowadzi rozmowy z „głównym twórcą gier”, aby potencjalnie wprowadzić samochód na tor w wirtualnym świecie, tak jak zrobiła to Mazda ze swoim RX-Vision GT3.

Zobacz Fordzillę: 


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Fordzilla Środa 02.09.2020