Footkhana = Gymkhana + futbol

Footkhana to połączenie Gymkhany w wykonaniu rajdowca Kena Blocka oraz futbolu spod nóg magika Neymara i tricków autorstwa mistrzów świata w tej dziedzinie.
footkhana.jpg

Ken Block to wirtuoz Gymkhany, czyli driftu między przeszkodami miejskimi. Swoim Fordem Fiestą ślizga się gdzie tylko ma okazje: po opustoszałym San  Francisco, po rosyjskim stoku, po nieużywanym lotnisku. Tym razem, wraz z Castrolem, przygotował rozgrzewkę przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Do pomocy miał również profesjonalnych zawodników. Ich dziecko nazywa się Footkhana.


Na torze testowym producenta olejów naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny. W szeregach pierwszej stanęli piłkarze: Neymar Júnior (22-letni Brazylijczyk, jeden z najzdolniejszych napastników świata), Arnaud "Séan" Garnier (mistrz świata w Street Style), Lassi Hurskainen (fiński bramkarz specjalizujący się w trick shotach), Andrew Henderson (Piłkarski Mistrz Świata Freestyle 2013). Ich trenerem jest Cafu – dwukrotny piłkarski mistrz świata.


Po drugiej stronie, do pojedynku w Footkhanie, stawił się Ken Block, który w swojej drużynie ma jedynie Forda Fiestę ST RX43. Drifter uznał, że trenera nie potrzebuje. Jednak patrząc na jego możliwości, mógłby co nieco podszkolić naszych kopaczy i pokazać jak trafiać do bramki.Dodał(a): fisci Środa 23.04.2014