Fiat 126p o mocy 170 KM na sprzedaż

Ile mocy ma Fiat 126p? Miał 23, 24 lub 25 koni mechanicznych. Bo o ile jakiś „Maluch” ostał się w dobry stanie i na chodzie, to pewnie część kucy umarła z poprzednią epoką lub ze wstydu opuściła pojazd.
475066923_4_1000x700_centralturbo-vtec-126p-motoryzacja.jpg

Ale ten egzemplarz, to prawdziwa rakieta i trafił na sprzedaż. A właściwie to chyba był, bo zanim zdążyliśmy o nim napisać, ogłoszenie zniknęło. Albo więc ma już nowego nabywcę, albo nie było na niego chętnych. Jeżeli jesteś zainteresowany, twórcę tego „Malca” namierzysz na pewno na odpowiednich forach.

Fiat 126p dostał silnik VTEC od Hondy o pojemności 1,6 litra i mocy 170 koni mechanicznych. Przy masie około 600 kg to prawdziwy rydwan ognia. Motor osadzony jest centralnie, co możliwe jest dzięki wyrzuconej tylnej kanapie. Nie przewieziesz więc nim rodziny, ani nie pomożesz kumplowi w przeprowadzce.

Pojazd świetnie imituje rajdówkę
– ma klatkę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe oraz gwintowane zawieszenie (z przodu od Golfa II, z tyłu od Hondy)


Opis sprzedażowy z ogłoszenia jest dość skąpy:
Sprzedam 1,6 vtec turbo silnik po kapitalnym remoncie auto posiada pełną klatke bezpieczenstwa fotwle kubelkowe zawieszenie gwintowane przod tyl i wiele innych wecej info na tel pojemnosc auta wbita w dowód jak i liczba miejsc z 4 na 2

Ale na jednej ze stron, której użytkownicy lubują się w tak modyfikowanych autach, możemy doczytać:
Maluch bardzo dobrze znany na naszej stronie trafił oficjalnie na portale z ogłoszeniami. Fiacik dysponował kiedyś mocą 200KM z silnika D16Z6 TURBO. Obecnie jest to 170KM, specyfikacje auta znajdziecie poniżej.

Opis modyfikacji:

-zawieszenie gwintowane przód Golf 2
-zawieszenie tyl przednie honda 5 gen
-silnik pochodzi z hondy 5 o oznaczeniu d16 z6 vtec +dolozona turbosprężarka
-we wnętrzu 2 fotele kubełkowe cobra pasy 5 punktowe takata
-silnik po kapitalnym remoncie nowe panewki King racing pierścienie kompletna obróbka głowicy kute szpilki arp pod glowice nowe uszczelki osiowanie i obróbka.


CENA: 16 500 ZŁ
Dodał(a): Adam Wawrzyniak / fot.: olx.pl Środa 08.02.2017