Festiwal szybkości

4,5 mln zł – tyle kosztowało najdroższe Porshe na aukcji. Oferowane podczas wydarzenia modele wywołują szybsze bicie serca, u każdego fana motoryzacji i zapewniają powrót do przyszłości.
10.jpg

Aukcja organizowana przez dom Bonham’s o nazwie Festival of Speed co roku przyciąga wielu miłośników aut mających wypchane portfele. Tym razem nie było inaczej. 30 czerwca 2017 roku swoich nowych nabywców znalazły prawdziwe perełki motoryzacyjne. Niektóre z nich należały do legend filmowych i muzycznych.

Za równowartość 440 tys. zł kupiono Bentleya Continentala z 1985 roku, którego właścicielem był Elton John. Cena niezbyt wygórowana i nierobiąca wrażenia, jeśli wziąć pod uwagę, że najdroższe auto, czyli Porsche 356A Carrera Speedster z 1957 roku sprzedało się za niemal 4,5 mln zł.

Za niezbyt wygórowaną cenę, bo równowartość 178 tys. zł, sprzedano również DeLoreana. Tak, ten sam model DeLoreana, co pojawiał się w serii filmów "Powrót do przyszłości".

Nie było natomiast chętnego na Porsche 911 Type 930 Turbo Coupé z 1978 roku, którym niegdyś jeździł sam wielki komik Peter Sellers. Podobny los spotkał Ferrari F40 Berlinetta z 1988 roku należące do Davida Gilmoura czyli wokalisty legendarnego zespołu Pink Floyd.

Napisaliśmy już do organizatorów, że jeśli chcieliby oddać niezakupione modele za darmo, to my chętnie je przyjmiemy. Niestety nie odpisali i wciąż będziemy musieli jeździć do pracy rowerem.
Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Bonham's Czwartek 06.07.2017