Ferrari Roma – ponadczasowa elegancja

Romantyczna przejażdżka autem po Rzymie już sama w sobie mogłaby rozgrzać niejedną parę do czerwoności – od lat kojarzonej z marką Ferrari. A z modelem Roma ta podróż nabierze dodatkowo wyjątkowej elegancji.
ferrari-roma-supercar-design-study-looks-absolutely-gorgeous_11.jpg
Ferrari Roma to nowe dwudrzwiowe coupé, którego silnik wyjątkowo znalazł się pod przednią maską. Jego proporcje również różnią się od typowo sportowych aut ze stajni Ferrari.

Tył samochodu jest krótszy, dzięki przeniesieniu motoru na przód. Ten z kolei został elegancko wydłużony. Dzięki temu zabiegowi Roma nabrała klasy, którą charakteryzują się m.in. auta marki Aston Martin. Może nowy Bond w końcu zdecyduje się przesiąść do innego auta. Roma byłaby w tym przypadku odpowiednim kandydatem.Smukłe auto nie tylko wygląda zjawiskowo, ale reprezentuje szczyt wydajności dzięki turbodoładowanemu motorowi V8 z rodziny silników, która zdobywała nagrodę International Engine of the Year przez cztery lata z rzędu. Moc 620 koni mechanicznym pozwala mu osiągnąć setkę w 3,4 sekundy.

Samochód według producenta jest współczesnym odzwierciedleniem beztroskiego, przyjemnego stylu życia, który charakteryzował Rzym w latach 50. i 60. XX wieku.
Dodał(a): CKM.pl / fot. Ferrari Środa 24.06.2020