Ferrari i Lamborghini Erica Claptona na sprzedaż

Eric Clapton, poza swoją rockową karierą, znany jest także z zamiłowania do szybkich aut. Gitarzysta postanowił uszczuplić swoją kolekcję o dwa modele samochodów. Lamborghini Gallardo Superleggera i Ferrari 599 GTB Fiorano F1 trafiły na aukcję.
FERRARI1.jpg

Lamborgihi Gallardo szybko znalazło nowego właściciela. Szczęśliwiec kupił samochód legendy rocka za 611 tys. zł. Luksusowe auto posiada 530 KM, a przyspieszenie do setki zajmuje mu mniej niż 4 sekundy. Lamborghini Gallardo Superleggera kryje pod maską silnik V10. Fakt, że samochód należał wcześniej do znanego gitarzysty niewątpliwie jest przyjemnym dodatkiem, ale to ogromne możliwości tego auta sprawiły, że chętnych na samochód nie brakowało.

Sprawdź koniecznie: Ferrari za pół ceny, ale… bez silnika. Tak fiskus robi licytacje

Drugi z luksusowych samochodów nadal jest na sprzedaż. Na chwilę obecną jego cena wynosi 440 tys. zł. Ferrari 599 GTB Fiorano F1 to jeden z ulubionych samochodów Erica Claptona, który przypodobał sobie właśnie tę markę aut. W swoim garażu miał łącznie ponad kilkanaście aut od włoskiego producenta, w tym niektóre były tworzone specjalnie na jego zamówienie.Zobacz również: Lamborghini Essenza SCV12 – najpotężniejszy z byków

Ferrari 599 F1 posiada 6-litrowy silnik V12. Wystarczy 3,5 sekundy, aby samochód rozpędził się do 100 km/h. Wystarczy spojrzeć na poniższą galerię by zobaczyć, jak wspaniały jest ten samochód.

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot. GVE London Poniedziałek 24.08.2020