Ferrari F42 – futurystyczne podejście do klasyka

Włoska marka posiada jedne z najpiękniejszych sportowych samochodów na świecie. Z pewnością jest nim kultowe Ferrari F40, które doczekało się futurystycznej interpretacji.
Ferrari-F42-1 (1).jpg
Niedawno pokazaliśmy Bugatti La Finale, które swoją linią miało nawiązywać do pierwszych spalinowych pojazdów firmy. Teraz podobną interpretację klasyka pokazało Ferrari. Artysta Paul Breshke-Czyżewski postanowił oddać hołd modelowi F40. Potrzebował na to siedmiu miesięcy i tak powstał koncept Ferrari F42.

Grafik na początku próbował posiłkować się jedynie linią kultowego modelu, jednak to nie dawało oczekiwanych rezultatów. Postanowił, że inspiracji należy szukać także w innych miejscach.

“Pierwszą myślą dotyczącą Ferrari F42 było stworzenie nowej wersji F40, ale każdy testowany przeze mnie pomysł nie wyglądał wystarczająco dobrze. Dlatego zmieniłem zdanie i poszedłem w innym kierunku, tworząc własną wersję wyglądu Ferrari inspirowaną kilkoma modelami tej marki” – wyjaśnia Paul.

Samochód wygląda tak futurystycznie, że na spokojnie mógłby zostać poprowadzony przez bohatera Cyberpunku 2077. Z przodu zainstalowano podłużne reflektory LED, pod którymi znajdują się szerokie otwory wentylacyjne, elementy z włókna węglowego, a także dolny dyfuzor z akcentami w kolorze nadwozia. Największe nawiązanie do F40 można zauważyć w tylnej części auta, gdzie znalazł się rozciągnięty po całej szerokości auta spojler.

Niestety autor nie wspomniał nic o osiągach samochodu. Liczymy jednak na to, że firma zdecyduje się przenieść na asfalt wizję z papieru i wtedy dowiemy się, jak mocne jest Ferrari F42. 

ZOBACZ FUTURYSTYCZNĄ WIZJĘ FERRARI F42:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. mat. pras. Czwartek 21.05.2020