Bella Vista

Takim autem nikt nie podjeżdżał do baru po ćwierćfunciaka!

ferrari

Samochody z nazwą Superamerica Włosi produkowali specjalnie na rynek USA. Model 400 powstał w 1959 roku. Do 1964 zbudowano 47 egzemplarzy w dwóch seriach i kilku odmianach karoserii. Bolid wystawiony na aukcji RM Auctions to jeden z sześciu kabrioletów wykonanych przez Pininfarinę i jedyny z nich z reflektorami ukrytymi pod kloszami. Za ten wyjątkowy samochód trzeba zapłacić co najmniej 1,9 mln euro.

SAMOCHÓD POKAZOWY

Przeznaczony na aukcję samochód z podwoziem nr 3309 SA był w 1962 roku prezentowany na salonach motoryzacyjnych w Genewie i Nowym Jorku.

RUMAK WYŚCIGOWY

Pojazd kupił niejaki J. Stallings Phoenix i jeszcze w 1962 roku wystarował nim w Bonneville Speed Trials, osiągając imponującą prędkość 235 km/h. 

AUTO Z WDZIĘKIEM

Słynny Enzo Ferrari wspominał w pamiętniku, że mężczyznom kupującym model 400 „zawsze towarzyszyły kobiety o zapierającej dech urodzie”. 

OLDTIMER PO REWITALIZACJI

Zanim trafił na aukcję, samochód został poddany gruntownej renowacji przez specjalistów Ferrari. Uwierz nam, nie używali tanich zamienników... 

WYPOSAŻENIE Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

Wnętrze wykończono skórą i kością słoniową. Auto ma dach hardtop, szprychowate koła Borrani, hamulce Dunlop, niezależne zawieszenie kół przednich. 

SIŁA DRZEMIE POD MASKĄ

Napęd zapewniał czterolitrowy silnik V12 o mocy 340 KM, nieco słabsza wersja z aut sportowych. Setkę wóz osiągał w 6 s, maksymalnie 260 km/h. 


Dodał(a): ckm Wtorek 11.10.2011