Fałszywi policjanci w fałszywym radiowozie trafili na tych prawdziwych

Na pewno nieraz za młodziaka myślałeś, żeby załatwić sobie granatowego poloneza lub passata i obkleić go białymi pasami, żeby wyglądał jak policyjny. Ta dwójka woziła się po mieście "prawdziwym" radiowozem z lat 90. W końcu trafili na funkcjonariuszy z czasów obecnych.
386-2091.jpg
To było jak spotkanie przeszłości z teraźniejszością. Jednak nie była potrzebna do tego machina czasu, a po prostu granatowy radiowóz z lat 90. i oldschoolowe mundury policyjne. Para wyposażona właśnie w taki zestaw zwróciła na siebie uwagę funkcjonariuszy suskiej drogówki.

Sprawdź: Co robić, gdy zatrzyma cię policja. “– J***ć psy! – Nie, to zwykle nie pomaga”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej podczas patrolu Juszczyn zwrócili uwagę na granatowy samochód marki VW Passat, który posiadał typowe dla lat 90. oznakowanie radiowozu, czerwono-niebieskie sygnały uprzywilejowania, radiostację i miernik prędkości Rapid. Postanowili sprawdzić to widmo przeszłości.
386-2090.jpg
Wewnątrz samochodu siedziała para ubrana w policyjne mundury z poprzedniej epoki. Posiadali także niemalże pełen ekwipunek, na który składały się: pagony policyjne, pasy, kabury na broń, koszule oraz czapki z białym otokiem. Na szczęście gdzieś zawieruszyli giwery i pałki policyjne.

Sprawdź: Policyjne radiowozy zmieniają kolory. Pojawi się na nich przyjazne hasło

Fałszywa para policjantów została zatrzymana, a ich wehikuł czasu zabezpieczono. Była to dwójka 40-latków z powiatu chrzanowskiego. Rozważane są wobec nich zarzuty przestępstwa przywłaszczenia funkcji funkcjonariusza publicznego oraz wykroczeń dot. posiadania lub używania sygnałów uprzywilejowania i złamania zakazu używania munduru policyjnego lub jego części.
386-2092.jpg
Tymczasem prawdziwa policja z czasów teraźniejszych apeluje do osób, które mogły być świadkami zatrzymywania cywilnych pojazdów przez archaicznych funkcjonariuszy. Poszukiwani są także kierowcy, którzy mogli być legitymowani przez przebierańców.
386-2097.jpg

Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Policja Wtorek 01.09.2020