F1 vs rugbyści

Co się stanie, gdy bolid F1 zderzy się z zawodnikiem rugby? Pewnie atleta zostanie zmieciony z powierzchni ziemi. Ale jeśli naprzeciw piekielnie mocnej maszyny staje ośmiu graczy, sprawy zaczynają się komplikować. Zgadnijcie na czyją niekorzyść.
f1-rugby.jpg

By uczcić sukcesy bolidu RB8 z 2012 roku, który zapewnił tytuły mistrzowskie zespołowi Formuły 1 Red Bull Racing, inżynierowie postanowili zorganizować nietypowy challenge. Wyzwanie miało polegać na konfrontacji pojazdu z gigantami sportu. Wybór padł na prawdziwych mięśniaków – drużynę Bath Rugby Club.

Chłopaki na co dzień trenują w malowniczym Farleigh House. To rozległe zielone tereny z malowniczymi zabudowaniami, w których odpoczywają po ciężkim wysiłku. Ciszę mącą jedynie ich okrzyki podczas starć. Ale pewnego dnia spokój posiadłości zakłóciło charakterystyczne brzęczenie. Na boisko wjechał właśnie bolid F1 z Danielem Ricciardo za kierownicą.

f1-rugby1.jpg

Chłopaki postanowili sprawdzić swoje siły przepychając się w „młynie”. Z jednej strony stanęło 8 zawodników rugby, którzy razem ważą900 kg, a z drugiej strony RB8 generujący 800 KM i prędkość maksymalną 335 km/h. Kto wyszedł zwycięsko z potyczki?


Dodał(a): Rich Giański / fot.: Red Bull Czwartek 04.02.2016