Europejski Road Trip

Nie wiemy czy wynik ankiety pomoże w stworzeniu ogumienia odpornego na gadanie teściowej, gdy prowadzisz auto, ale możesz sprawdzić, czy pasujesz do modelowego obrazu Europejczyka za kółkiem
ciśnienie w oponach


Producent opon Bridgestone przepytał 3000 osób z całej Europy, by sprawdzić preferencje kierowców.

Z kim najchętniej wybieramy się na wakacje, co nucimy w samochodzie i czego boimy się w trasie? Najnowsze badania pokazują, jak Polacy wypadają w podróży na tle innych Europejczyków.

Polacy do moto ekskursji podchodzą przezornie. Tankują do pełna, zapierają „zapas” i bacznie obserwują drogę uważając na drodze nie tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu. Bez komórki na urlop nie rusza się 74% ankietowanych. Nawigacja satelitarna jest z kolei trzecią najczęściej pakowaną w podróż rzeczą.

ciśnienie w oponach

Mimo że 68% Polaków deklaruje sprawdzenie ciśnienia w kołach przed wyjazdem wakacyjnym, to na co dzień robi to już nieco ponad 40% kierowców. A szacuje się, że przez niski stan powietrza w oponach, co roku na świecie marnuje się 3,9 mld litrów paliwa! Niedopompowane opony to również mniejsze bezpieczeństwo na dziurawych drogach, a przed tymi drży 35% polskich respondentów.

ciśnienie w oponach

Jeśli masz tolerancyjną partnerkę, to możesz sobie nucić pod nosem swoje ulubione kawałki. Jeśli nie – włącz to co zadeklarowała większość Europejczyków – utwór „Beautiful Day zespołu U2. Polacy ostrzej podchodzą do tematu, bo wolą słuchać za kierownicą cięższego rocka. Niepokojące jest to, że drugim najczęściej odtwarzanym kawałkiem jest „Highway to Hell” AC/DC, co mamy nadzieję nie jest proroczą nutą, ani aprobatą szaleństwa na asfalcie.

ciśnienie w oponach

Dodał(a): fisci Środa 31.07.2013