Emperor I - nowa definicja luksusu

Powstanie tylko 10 egzemplarzy tego dzieła sztuki, a każdy z nich będzie miał cenę wyjściową, zaczynającą się od 1,5 miliona dolarów. Wyjściową, bo ten pojazd można dowolnie customizować, a ilość opcji oszałamia, ale i zadowoli nawet najbardziej wybrednego krezusa.
emperor-i.jpg

Gdy wydawało Ci się, że `full opcja` Mercedes-Maybacha S600 to szczyt luksusu, do gry weszli wizjonerzy ze Scaldarsi Motors – kanadyjskiej firmy, która z dzieła sztuki robi dzieło sztuki z efektem `wow`! Nadwozie fury ma błyszczące detale wykonane z 24-karatowego różowego złota. Z kolei możliwości personalizacji wnętrza zdają się nie kończyć. Do wyboru są 24 rodzaje skór zwierzęcych, które można zamówić w 24 kolorach. Do tego 78 odmian drewna i masa chromu. Konfiguracja zależy od fantazji właściciela.

Pod maską jest równie ciekawie. Mercedes-Maybacha S600 robionego na miarę przez kanadyjską firmę Scaldarsi Motors napędza potężna jednostka z Brabusa 900 Rocketa – podwójnie doładowane V12 o pojemności 6,2 litra i mocy 888 koni mechanicznych. To pozwala rozpędzić luksusowy salon na kółkach do setki w 3,7 sekundy

Twórcy tego pojazdu mówią, że użyli Maybacha jako płótna, na którym dali ujście swojej kreatywności artyści, projektanci i wizjonerzy. Nazywają go kreacją złożoną z wydajności, piękna, designu i prestiżu. Tę luksusową kreację wyceniają na minimum 1,5 miliona dolarów (ok. 6 mln zł), a kwota będzie rosła, jeśli nabywca zdecyduje się na bardziej ekskluzywne dodatki.Ale podstawowa wersja jest już najbardziej wypasioną wersją Maybacha S600 i ma wszystko, czego można sobie życzyć w takiej limuzynie. Fabrycznie jest naszpikowany takimi technologiami jak asysta przy podmuchach bocznych, system perfumowania wnętrza, zabezpieczenie przed kolizjami w korkach, wspomaganie jazdy nocnej dzięki kamerom termowizyjnym i promieniom podczerwonym. Wszystkie siedzenia są podgrzewane, mają pamięć ustawień oraz opcję masażu. Z tyłu oczywiście stoliki, barek, ekrany. Dodatkowo swoich klientów Scaldarsi Motors rozpieszcza takimi dodatkami jak personalizowany pod auto Rolex czy torby podręczne.

Jeżeli nie zdążysz nazbierać na tę wersję, Scaldarsi Motors wypuści kolejne Emperory, których bazą będą: Mercedes-Benz S65 AMG, Bentley Bentayga, Mercedes-Benz G65 i Bugatti Chiron.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: scaldarsimotors.com Piątek 19.08.2016