Elektryczny Bentley

Wielka szóstka z przodu będzie podświetlana w trakcie jazdy. Ten kosmiczny samochód koncepcyjny od Bentleya robi wrażenie, nawet jeśli jeszcze niewiele o nim wiadomo.

1.jpg


W SKRÓCIE:

Zaprezentowano koncept elektrycznego EXP 12 Speed 6e. Szybkie ładowanie indukcyjne to jedna z niewielu informacji podanych przez firmę. Wiadomo, że ma to być jeden z modeli w nowej ofercie Bentleya.  

PEŁNA WERSJA:
Bentley postanowił pójść z duchem czasu i ekologii. Brytyjski koncern chce wprowadzić do swojej oferty pojazdy hybrydowe. Pierwszy ma się pojawić już w 2018 roku. Zanim jednak Bentayga trafi na ulice, zaprezentowano koncept elektryka, który zapiera dech w piersiach.

Nie podano jeszcze wielu szczegółów dotyczących tego luksusowego, dwumiejscowego samochodu. EXP 12 Speed 6e to roadster, jakim firma chce wjechać w przyszłość, udowodniając, że sportowy, napędzany elektrycznie model może być elegancki i mocny.

W wersji koncepcyjnej widać, że ta szóstka umieszczona z przodu będzie świecić podczas jazdy. Niby zbędny bajer, ale wygląda imponująco. We wnętrzu tego cuda ma się znaleźć ekran OLED o wysokiej rozdzielczości.

W cienkich uchwytach na lusterka ulokowane będą kamery, które mają przesyłać obraz do ekranu wewnątrz pojazdu.

Na jednym ładowaniu samochodem będzie można przejechać setki kilometrów.
Ile dokładnie? Jaka ma być moc silnika? Tego firma jeszcze nie podała.

Wspomniano jedynie o szybkim ładowaniu indukcyjnym. Ewidentnie więc Brytyjczycy badają grunt pod nowy model. Wszystko co mamy to kilka zdjęć, którymi można się zachwycać bez końca.

Czekamy, aż Bentley wypuści swój model na ulice, a tymczasem postanowiliśmy dorysować trójkę na przedzie naszych Golfów. Farbą fluorescencyjną, żeby świeciła w nocy i wszyscy wiedzieli czym jeździmy.  Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: Bentley Piątek 17.03.2017