Elektryczna Corvette najszybsza

Najszybszym autem z napędem elektrycznym na świecie, które jest dopuszczone do ruchu drogowego, została Corvette, a nie jak wielu by obstawiało – Tesla.
genovation-gxe.jpg

Nowa rekordzistka o oznaczeniu GXE, stworzona przez ekologicznego producenta samochodów Genovation Cars, na torze Shuttle Landing Facility na Florydzie, osiągnęła naprawdę zdumiewającą prędkość 186,6 mph, czyli nieco ponad 300 km/h. Auto mogło pojechać tak szybko dzięki dwóm podstawowym czynnikom. Po pierwsze: zgrabne nadwozie pochodzące z modelu Corvette Z06 z 2006 i po drugie: niesamowity elektryczny silnik, generujący 700 koni mechanicznych mocy i 600 niutonometrów momentu obrotowego.

Dzięki temu Corvette była w stanie z łatwością pobić dotychczasowy rekord prędkości, wynoszący 177 mph (285 km/h), ustanowiony przez prototypowy samochód wyprodukowany przez firmę Finnish.

Wszyscy fani Tesli, którzy już w tym momencie zażywają pigułkę na uspokojenie przez to, że kolejne auto pobiło ich ulubieńca, powinni pamiętać o jednym – Tesla Model X wciąż dzierży rekord najszybszego seryjnego SUV-a.PREZYDENT DOSTANIE NOWĄ FURĘ?

Czy to będzie nowy samochód prezydenta Dudy?

Opublikowany przez AutoStuff na 14 marca 2016Dodał(a): Jakub Rusak Piątek 11.03.2016