Elektro-składak

Jak wyglądałoby skrzyżowanie PRL-owskiego składaka Wigry 3 z nowoczesnym napędem elektrycznym? Właśnie tak, jak ScootMatic

9_v4iuig.png

Połączenie elektrycznego skutera z rowerem-składakiem? Proszę bardzo, tego rodzaju wynalazki już można zamawiać. Oto nowe cudo z tej kategorii, czyli pojazd nazwany ScootMatic, czyli pojazd, który ma jeździć sam (aby kierowca nie zmęczył się pedałowaniem) a w razie potrzeby z łatwością mieścić się w samochodowym bagażniku lub zatłoczonym tramwaju.


Całość rozpędza się do ponad 24 km/h, ma bardzo niską masę (niecałe 16 kilogramów) oraz zasięg wynoszący ok. 45 kilometrów na jednym ładowaniu. Proces składania i rozkładania zajmuje ok. 5 sekund.

ScootMatic posiada cztery tryby jazdy – od opcji wjeżdżania na strome podjazdy, po możliwie szybkie pędzenie po płaskiej nawierzchni.

386077.jpeg

Dodatki? Wbudowane głośniki Bluetooth, gniazdo USB pozwalające podładować komórkę, alarm uniemożliwiający kradzież pojazdu, oświetlenie LED oraz wyświetlacz pokazujący informacje na temat pojzadu.

Promocyjna cena w przedsprzedaży na crowdfundingowym serwisie Ingiegogo wynosi równowartość niecałych 5 000 zł (finalna cena ma wynieść ok. 6800 zł).

Chcesz zobaczyć ScootMatica w akcji? Oto on:


Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 12.07.2016