Dziś wzmożone kontrole kierowców. Policja ma nowy sposób

Drogówka po raz kolejny multiplikuje działania. 8 listopada pojawią się dodatkowe patrole, a funkcjonariusze zastosują tzw. kaskadowy pomiar prędkości.
drogowka

Jeśli masz ciężką nogę, to lepiej uważaj – dziś na drogach odbywają się wzmożone kontrole prędkości. Nawet jeśli uda ci się opanować skłonność do nadmiernej prędkości przy jednym radiowozie, to zachowaj czujność – za chwilę zapewne miniesz kolejny, ponieważ dziś patrole działają w parach. Właśnie na tym polega metoda kaskadowego pomiaru, którą dziś w ramach ogólnopolskiej akcji stosują policjanci.

Zwiększona liczba patroli na polskich drogach jest elementem działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas długiego weekendu. W akcji uczestniczą nie tylko radiowozy, ale też nieoznakowane pojazdy oraz funkcjonariusze z grupy SPEED, czyli specjalnej jednostki powołanej w 2018 do walki z piractwem drogowym.

Pod warunkiem, że nie jesteś na torze – zdejmij nogę z gazu, bo dziś możesz nie tylko dostać dwa mandaty na łączną sumę 1000 złotych, ale też stracić prawo jazdy na trzy miesiące.

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 08.11.2019