Dziadkowie driftują

Ci dziadkowie nie spodziewali się, co ich czeka podczas wizyty w zakładzie pracy swoich wnuczków. No bo jeśli jesteś inżynierem, to pewnie siedzisz przed komputerem i dokonujesz skomplikowanych obliczeń albo projektujesz budynki czy instalacje na bloku technicznym albo w programie AutoCAD.
drift-dziadki.jpg

Dziadkowie w samochodach? Zęby same się zaciskają na samo wyobrażenie takiej sytuacji w mieście. Bo ruch uliczny w betonowej dżungli jest żwawy i dynamiczny, wymaga podzielności uwagi i szybkiej reakcji. A percepcja seniorów jest już naturalnie osłabiona, taka kolej rzeczy, wszystkich w jakimś stopniu nas to czeka. Jednak gdy zobaczysz ten filmik, zapewne zmienisz zdanie o dziadkach i teraz jeśli koś będzie dziwnie zachowywał się na ulicy, obstawisz jedynie „babę za kółkiem”.

Inżynierowie Forda wpadli na oryginalny sposób uczczenia Narodowego Dnia Dziadków. W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest na początku września (w Polsce 21 – Dzień Babci i 22 stycznia – Dzień Dziadka). Z racji tego, że młodzi są zabiegani i mocno oddani zarobkowaniu, zaprosili rodziców swoich rodziców do pracy, by pokazać im, czym zajmują się na co dzień.

drift-dziadki-1.jpg
Z krótkiej charakterystyki seniorów wynika, że samochodów używają do regularnego przemieszczania się, ale wbrew tytułowi artykułu, używają ich w sposób codzienny – dojeżdżają do sklepu, kościoła, lekarza. Tym razem mieli zyskać nowe umiejętności. Najpierw posadzono ich na siedzeniu pasażera i przewieziono bokiem po torze testowym Forda. Później przesadzili ich za kółko... Zobacz, jak dziadkowie upalają gumę i kręcą bączki za kierownicą Forda Focusa RS.Czy Ty zaprosiłbyś swoich dziadków do pracy? My mamy pewne obawy, że mogą nie zrozumieć naszego zajęcia. Nie jesteśmy chyba w stanie im wytłumaczyć, że w ramach obowiązków służbowych testujemy alkohole i inne używki, sprawdzamy najnowsze gry, ryzykujemy zdrowie (i czasem życie) podczas materiałów ekstremalnych, oglądamy jak dziewczyny rozbierają się przed obiektywem i jeździmy po całym świecie, a na koniec miesiąca dostajemy za to przelew.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 31.10.2016