Dwa nowe modele Mazdy – Kai i Vision Coupe

Przy okazji każdego salonu motoryzacyjnego zawsze pojawiają się jakieś ciekawe smaczki ze świata czterech kółek. I tak jest w przypadku Mazdy, która zaprezentowała nie jeden, a aż dwa nowe modele swoich samochodów.


Mazda Kai i Mazda Coupe Vision – to dwa nowe modele japońskich aut, których projekty ujrzały światło dzienne podczas tokijskiego Salonu Samochodowego. Pierwszy z nich to prawdopodobny następca Mazdy 3, która na rynek weszła 4 lata temu, i teraz przyszedł najwyższy czas na odświeżenie gamy rozsądnych miejskich hatchbacków.

Choć tak naprawdę Kai nie jest wcale taka rozsądna. Wprowadzenie w życie japońskiej filozofii KODO przy projektowaniu aut Mazdy sprawiło, że nowy model od Japończyków prezentuje się naprawdę ciekawie i swoją stylistyką wcale nie odstaje od szalonych sportowych samochodów. Dominuje prostota i elegancja, ale okraszona wcale nieukrywanym pazurem. Jeśli więc przyszłe modele aut Mazdy będą wyglądać tak jak Kai, to ta wizja niezmiernie nam się podoba.Jeszcze bardziej podoba nam się wizja, którą Mazda rozpoczęła swoim drugim zaprezentowanym na targach modelem – Coupe Vision. Ten projekt rzeczywiście powala na kolana. Zwróćcie uwagę, że projektanci japońskiego koncernu zrezygnowali całkowicie z jakichkolwiek przetłoczeń na aucie, dzięki czemu linia jego nadwozia jest gładka i można by rzec – sterylnie czysta (przypomina Mazdę RX-Vision Concept). I pewnie gdyby to było lamborghini, uznalibyśmy tę prostotę za nudną, jednak nie w tym przypadku sprawdza się ona znakomicie.Na razie nie podano jednak szczegółowych parametrów technicznych żadnego z dwóch nowych modeli Mazdy, jednak nowo zaprezentowana stylistyka sprawa, że jesteśmy zupełnie spokojni o japoński koncern. Na pewno zmierza we właściwym kierunku.Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. materiały prasowe Czwartek 26.10.2017