Drogowy ścigacz ze Star Wars

Ci goście spełnili marzenie każdego małego chłopca (a więc i swoje własne także), by posiadać leśny ścigacz z „Gwiezdnych Wojen”. I musimy przyznać, że prezentuje się on w realu równie niesamowicie co w filmie.
speeder-bike-custom.jpg

Chyba każdy mały chłopiec, który choć raz w życiu obejrzał Star Wars, marzył o tym, by siąść za sterami dowolnego statku kosmicznego, myśliwca czy ścigacza, który był przedstawiony w tej kultowej produkcji. Do takich maszyn z pewnością zaliczał się także leśny „speeder", przedstawiony w części szóstej „Gwiezdnych Wojen”, a więc w Powrocie Jedi.

I do niedawna ten niesamowity pojazd rzeczywiście mógł pozostawać jedynie w sferze marzeń. Tak, do niedawna. Ponieważ teraz wiemy, że przeniesienie go do świata rzeczywistego jest absolutnie możliwe, a dokonali tego goście z Vintage Works w Wisconsin, którzy zbudowali idealną i w pełni funkcjonalną kopię takiego speedera.

Co prawda pojazd nie lata tak jak jego filmowy odpowiednik, a jedynie jeździ po drogach jak zwykły motocykl, niemniej jednak całe „nadwozie”, o ile można je tak w ogóle nazwać, jest perfekcyjnym odwzorowaniem tego, co widzieliśmy w Star Warsach, a dzięki zastosowaniu pneumatycznego zawieszenia całość można obniżyć tak, że z perspektywy trzeciej osoby całość wygląda jakby maszyna rzeczywiście lewitowała.

W pojeździe zamontowano nawet specjalny system, który wydaje taki sam dźwięk jak filmowy speeder. Zobaczcie zresztą sami i sami oceńcie dokładność tej kopii.Nie wiem jak Wy, ale my oddalibyśmy wiele, by móc przejechać się takim ścigaczem i w końcu poczuć się jak Luke Skywalker.
Dodał(a): Tomek Makowski/ Vintage Works Wisconsin Czwartek 11.08.2016