Dobra wiadomość. Kierowcy SOP nauczą się jeździć

SOP nie cieszy się szczególnym poważaniem wśród Polaków. Trudno się dziwić, skoro w 2019 roku funkcjonariusze uczestniczyli w 63 kolizjach. Teraz będą mieli okazję nieco podnieść swoje kwalifikacje.
sop.jpg

W Biuletynie Informacji Publicznej SOP pojawiło się ogłoszenie przetargowe. Służby ogłosiły konkurs na wynajem „elementów infrastruktury ośrodka doskonalenia techniki jazdy wraz z zapewnieniem zakwaterowania i wyżywienia uczestnikom kursu”. Szykują się więc sympatyczne półkolonie. Łącznie SOP planuje 12 turnusów szkoleniowych.

ZOBACZ TAKŻE: ZOBACZ JAK SOP SPYCHA KIEROWCÓW Z DROGI

Jakie atrakcje zaplanowano dla kursantów? Plac manewrowy o minimalnej długości 1300 metrów i szerokości od 20 m zawierający w sobie min. 900 m prostego odcinka drogi. Do tego w ośrodku ma znaleźć się teren z wytyczonymi drogami oraz przeszkodami w postaci zjazdów, podjazdów, terenu grząskiego, ciasnych zakrętów o powierzchni min. 3 hektarów.

Do tego garaż na 8 samochodów, pomieszczenie techniczne i płyta poślizgowa w formie pełnego pierścienia ze strefami bezpieczeństwa. Cały ten festiwal wspaniałości musi znajdować w maksymalnej odległości 350 km od zamawiającego.

W ogłoszeniu jest również zaznaczone, że wszystkie posiłki serwowane uczestnikom szkoleń muszą być „zgodne z technologią żywienia człowieka”. Nic nie wskazuje jednak na to, że będzie można zgłosić szczególne życzenia dotyczące menu. Szkolenia mają ruszyć w marcu i potrwają do końca 2020 roku.

ZOBACZ GALERIĘ: POLSKA POLICJA SIĘ ZBROIDodał(a): Adam Barabasz / fot. wikimedia Piątek 28.02.2020