Czy Kubica wróci na tor?

Menadżer Roberta Kubicy obiecał, że w sierpniu poda datę powrotu kierowcy na tor.
Robert Kubica


Dwa miesiące temu przyjechał do Warszawy, aby reprezentować Roberta Kubicę na konferencji w sprawie przedłużenia umowy ze sponsorem Lotto. Wtedy informował, że w sierpniu będzie wiadomo, kiedy Robert wróci do wyścigów. Obecnie jednak się z tego wycofał. Daniele Morelli zdradza jedynie, że Polaka czeka jeszcze jedna operacja. 

Niedawno holenderski magazyn "De Telegraf" podał informację, że Robert Kubica zamierza wrócić do Formuły I na początku przyszłego roku. Kibice mięli nadzieję, że kierowca wystartuje w ostatnim wyścigu tego sezonu, w Brazylii. 

Krakowianin jest na najlepszej drodze do wyzdrowienia. Pod koniec lipca ogłoszono, że Robert odzyskał czucie w prawej ręce. To właśnie prawa dłoń najbardziej ucierpiała w wyniku wypadku, jakiemu uległ w lutym w rajdzie Ronde di Andora. Istniała duża szansa, że kierowcy trzeba będzie ją amputować. Teraz, po miesiącach rehabilitacji ręka odzyskała sprawność.

Powrót Kubicy do Formuły I ma być poprzedzony prywatnymi testami na torze. Szef Renault Boullier wspiera kierowcę i chce widzieć go z powrotem za kierownicą bolidu. Chce jednak, by całkowicie wyzdrowiał

Wszystkie te wiadomości pozytywnie nastrajają i pozwalają wierzyć w powrót i sukcesy Roberta Kubicy.Dodał(a): Marta śliwińska Sobota 19.02.2011