Córka Paula Walkera dostanie 10 mln odszkodowania

Meadow Walker, córka zmarłego tragicznie aktora Paula Walkera, otrzyma 10,1 mln dolarów odszkodowania za śmierć ojca. Pieniądze ma wypłacić rodzina Rogera Rodasa, kierowcy porsche, w którego wypadku zginął Walker.
ThinkstockPhotos-2054433.jpg

30 grudnia 2013 roku w kalifornijskiej miejscowości Santa Carlita doszło do tragicznego wypadku – jadące z nadmierną prędkością porsche Carrera GT z Rogerem Rodasem za kierownicą i Paulem Walkerem na fotelu pasażera, uderzyło w drzewo, po czym stanęło w płomieniach. Obaj mężczyźni zginęli na miejscu zdarzenia.

Mniej więcej od tamtego czasu toczył się proces pomiędzy rodziną Rodasa, a córką Paula Walkera, który miał swój finał na początku kwietnia 2016. Meadow Walker, w wyniku ugody pomiędzy stronami, ma otrzymać 10,1 mln dolarów odszkodowania za śmierć ojca.

Jak poinformował adwokat Meadow, Roger Rodas częściowo ponosi winę za śmierć Paula Walkera, mimo iż nie wykonywał żadnych niebezpiecznych manewrów.

Przypomnijmy także, że wciąż toczy się proces rodziny aktora z koncernem Porsche, w którym bliscy gwiazdora „Szybkich i wściekłych” oskarżają niemieckiego producenta o zamontowanie w modelu Carrera GT wadliwych i niewystarczających zabezpieczeń. Rodzina Walkera twierdzi, że bolid nie powinien zostać w ogóle dopuszczony do ruchu.

Szerzej o procesie możecie przeczytać TUTAJ.
Dodał(a): Jakub Rusak Wtorek 12.04.2016