Chciałbyś spróbować swoich sił za kierownicą bolidu F1? Niedługo będzie to możliwe w Polsce

Jazda za kierownicą bolidu F1 to marzenie wielu entuzjastów szybkiej jazdy. Do tej pory, aby je zrealizować, musieli oni udać się na tory wyścigowe do Szwecji, Włoch czy Finlandii. Tego lata będzie można to przeżyć także w Polsce, dzięki wydarzeniu 'Formula Drive – Poprowadź Bolid F1', które odbędzie się tego lata na torze wyścigowym Silesia Ring. Uczestnicy będą mogli m.in. poprowadzić potwora z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych - bolid F1 Mod Williams FW29. Zanim jednak podekscytowani fani motorsportu usiądą za kierownicą legendarnych bolidów, przejdą pakiet szkoleń teoretycznych i praktycznych - obejmuje on jazdę torową, jazdy bolidami Renault 2000 oraz w finalnie - jazdy bolidami F1.
Zrzut ekranu 2022-05-12 o 13.17.27.png

Organizatorzy wydarzenia pomyśleli także o miłośnikach motoryzacji, którzy wolą zasiąść w roli pasażera BMW Saubera F1.06 X2 i na własnej skórze poczuć możliwości maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego - Kamila Franczaka. Bolid, którym podczas Formula Drive będą realizowane przejażdżki co-drive został stworzony na podstawie modelu BMW Sauber F1.06 z 2006 roku. Na wydarzeniu pojawi się także symulator stworzony na bazie McLarena MP4-30 z sezonu 2015.

Motoryzacyjna gratka dla fanów F1, czyli wydarzenie umożliwiające poprowadzenie bolidu F1 po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się w terminach 2-4 czerwca oraz 9-11 lipca 2022 roku. Tor wyścigowy Silesia Ring w Kamieniu Śląskim, ok. 30 km od Opola, to najnowocześniejszy obiekt motorsportowy tego typu w kraju.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Grzegorz Rożalski, kierowca wyścigowy, który od dziecka był pasjonatem sportów ekstremalnych i motorsportu. Na początku jako kibic, a po zdobyciu pełnoletności jako uczestnik wyścigów został kilkukrotnie mistrzem Polski w lidze Time Attack Poland - prestiżowych wyścigów amatorskich, odbywających się na największych torach w kraju. Jako pasjonat F1 rozpoczął pracę nad czymś, czego jeszcze wcześniej w Polsce nikt nie dokonał. Postanowił zorganizować komercyjne jazdy za kierownicą bolidu F1. Tak narodził się pomysł na event "Formula Drive – Poprowadź Bolid F1".

PPo kilku miesiącach wizyt i rozmów biznesowych udało mu się nawiązać współpracę z prestiżowymi, zagranicznymi firmami, związanymi ze sportami motorowymi. Marka Formula Drive zakupiła cztery bolidy Renault 2000. Formula Drive nabyła także wyjątkowy, dwuosobowy bolid F1. Jej zespół techniczny stworzył też symulator F1 poruszający się w dwóch osiach. Na sam koniec, Formula Drive nawiązała współpracę z zespołem Johana Rajamäki ze Szwecji. 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Piątek 10.06.2022