Carlos Sainz na VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym!

Do zespołu Reszta Świata, który 20 września zmierzy się z czołówką polskich kierowców na Stadionie Narodowym dołącza dwukrotny mistrz świata WRC oraz zwycięzca Rajdu Dakar 2010, Carlos Sainz. Słynny „El Matador” przywiezie do Warszawy swoją najnowszą „bestię” ze stajni Peugeot Sport - Red Bull - Total, którą zamierza zawojować Dakar 2015. VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym będzie tym samym pierwszą publiczną prezentacją tego samochodu!
Peugeot_P-20140414-00184_fo.jpg

Ten hiszpański kierowca, który rajdową karierę rozpoczął w 1980 roku, zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Świata (1990, 1992) oraz czterokrotnie Wicemistrza Świata w WRC. Później, po zakończeniu rywalizacji w tej kategorii, ścigał się w rajdach cross country, wygrywając Silk Way w 2009 roku, a rok później Rajd Dakar. Sainz przyjedzie do Polski, aby zaprezentować swoje nieprzeciętne umiejętności podczas głównego show VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym, gdzie zmierzy się w kategorii „Samochody rajdowe WRC” za kierownicą Peugeota 208 Rallycross. Będzie to jego symboliczny powrót do tej mistrzowskiej serii.

Pierwsze 15 tys. osób, które zakupi bilet na VERVA Street Racing, otrzyma możliwość odwiedzenia parku maszyn na zewnętrznej promenadzie Stadionu Narodowego na kilka godzin przed główną imprezą. Będzie to wyjątkowa okazja, aby z bliska obejrzeć 340-konny model Peugeot 2008 DKR, który przywiezie ze sobą Carlos Sainz. Co ciekawe, choć prym ciągle wiedzie napęd 4x4, inżynierowie w tym przypadku postawili na nietypowe dla rajdów cross country rozwiązanie, czyli udoskonalenie napędu na dwa koła.

Carlos_Sainz_fot.jpg
Mając za sobą siedmiokrotny udział w Dakarze w kolorach Red Bulla i ścigając się samochodami o napędzie zarówno na cztery, jak i na dwa koła, Carlos Sainz podkreśla zalety aktualnego rozwiązania. Mniejsza waga takiego napędu oraz możliwość zamontowania większych kół przekłada się na zwrotność i sprawniejsze pokonywanie przeszkód. Gorąco zachęcam polskich fanów do odwiedzenia naszego stanowiska w parku maszyn i przyjrzenia się z bliska tej niezwykłej maszynie! – dodaje mistrz. Podczas Pit Party obejrzymy także kultowego Peugeota 205 Turbo 16, który wygrał Rajd Paryż-Dakar w 1987
i 1988 roku.

VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym to interdyscyplinarna rywalizacja mistrzów sportów motorowych, w której zmierzą się zespoły Polski i reszty świata. Kierowcy z obu drużyn (m.in. Adam Małysz i Kuba Przygoński, dwukrotny mistrz świata WRC Marcus Grönholm, zwycięzca Rajdu Dakar Carlos Sainz, Marc Coma, Helder Rodrigues i wielu innych) konkurować będą na pustynnym torze na płycie Stadionu Narodowego. Muzyczną energię, podczas występu na żywo, zapewni funkowy zespół Jamiroquai ze swoim motoryzacyjnie zapalonym liderem - Jay’em Kay’em. W ramach pokazów towarzyszących zobaczymy akrobacje na motocyklach FMX, skaczący skuter śnieżny, wyścigi kosiarek, przejazdy monster trucków i wiele innych. Show zwieńczy Destruction Race.

VSR2014_Dakar_na_Narodowym_.jpg

Dodał(a): buddy / mat. prasowe Środa 20.08.2014