Bugatti 1 of 1 - jedyny taki bolid

Francuski producent udowadnia, że personalizacja super aut w jego wykonaniu jest kilka poziomów wyżej niż konkurenci.
bugatti-1of1.jpg

Bugatti „jeden z jednego” świadczy o ograniczonej ilości egzemplarzy tej edycji. Powstała dokładnie jedna sztuka tego cudu techniki i najwyższego wcielenia sztuki zarazem. Czarny i żółty kolor, to tradycyjne barwy francuskiej marki, które upodobał sobie zlecający produkcję tego wyjątkowego bolidu. Jest nim mieszkaniec Singapuru, a jego tożsamość mogą zdradzać jedynie inicjały na przednim grillu, którego ręczne dopracowywanie zajęło 200 godzin roboczych!

Odcienie lakieru, jak i wnętrza, nawiązują również do modelu Type 44, który towarzyszy Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse 1 of 1 podczas prezentacji i pokazów. Zamiłowanie do klasyki francuskiego producenta przejawia się również w szkicu, jaki zażyczył sobie Singapurczyk. Między fotelami, na karbonowej płycie, naniesiono rysunek bolidu Bugatti Type 35 – najbardziej zasłużonej rajdówki w stajni manufaktury. Wnętrze utrzymane jest w takiej samej konwencji kolorystycznej, jak powłoka zewnętrzna - czarny kokpit przeszyty jest miejscami żółtą nitką.


Bazą do zbudowania 1 of 1 był model Veyron Grand Sport Vitesse. Zatem `jedynego takiego` napędzać będzie 8-litrowy, poczwórnie doładowany silnik W-16 o mocy 1 183 koni mechanicznych, który rozpędzi wóz do `setki` w 2,6 sekundy i przestanie przyspieszać dopiero przy prędkości 406,4 km/h.

Cena Veyron Grand Sport Vitesse 1 of 1 nie jest podana do wiadomości publicznej, ale średnio te auta w zamówieniach indywidualnych kosztowały ponad 10 000 000 złotych. Ten tańszy nie będzie. Zwykła kumulacja w lotto już nie wystarczy, by wzbudzić zazdrość sąsiadów tak spersonalizowaną furą.  







Dodał(a): fisci Środa 20.08.2014