Brabus 850 6.0 Biturbo - najlepsze coupe ever

Najszybsze i najmocniejsze coupe świata – tak Brabus określa swoje najnowsze dziecko - 850 6.0 Biturbo Coupe. Powstał na bazie Mercedesa S63 AMG, ale po poprawkach jest jeszcze piękniejszy bardziej sprawny.
brabus-850.jpg

Pod maską siedzi rozwiercony z 5,5 do 6 litrów silnik V8 z podwójnym doładowaniem. Generuje moc 838 koni mechanicznych i 1450 Nm momentu obrotowego! Pierwszą setkę łyka w 3,5 sekundy, a przestaje przyspieszać po osiągnięciu 350 km/h. To wszystko możliwe jest dzięki licznym modyfikacjom. Zmieniono intercooler, układ wydechowy, przemapowano sterownik wtrysku, zwiększono ciśnienie w turbosprężarce i pokryto wloty do niej warstwą złota (by się nie nagrzewały), obniżono zawieszenie.  Napęd na cztery koła przekazywany jest za pomocą 7-stopniowej automatycznej skrzyni biegów.Dużo zmieniono również w aerodynamice. Brabus 850 6.0 Biturbo Coupe dostał nowy body kit. Z przodu zmieniono spojler, wloty powietrza i zderzak, z tyłu również zderzak i spojler. Wszystko oczywiście z włókna węglowego. Dla kontrastu dołożono felgi w kolorze miedzianym.
W środku najwyższej jakości skóra przepleciona dodatkami i szwami w barwie kół. We wnętrzu drewno ustąpiło karbonowi, a aluminium pokryło pedały i dźwignię zmiany biegów.

Cena Brabusa 850 6.0 Biturbo Coupe? Musisz zadzwonić do fabryki marzeń i dopytać, bo to auto na zamówienie.

Dodał(a): Rich Giański Piątek 27.02.2015