Bolid Schumachera sprzedany za równowartość ceny 5330 Fiatów Multipla

Bolid Formuły 1, w którym Michael Schumacher odnosił największe sukcesy, został właśnie sprzedany na aukcji. Jego cena była astronomiczna.

16 listopada na aukcji Sotheby’s na nowojorskim Manhattanie, wystawiono na sprzedaż bolid Formuły 1, którym ścigał się sam Michael Schumacher. Konkretnie był to samochód Ferrari F2001, w którym Niemiec zdobył Grand Prix Monako oraz mistrzostwo świata kierowców F1, a samo Ferrari – mistrzostwo wśród konstruktorów.

Przewidywana cena bolidu wynosiła od 4 do 5 mln dolarów, ostatecznie przewyższyła ona jednak nawet najśmielsze szacunki najodważniejszych znawców tematu. Kwota ta  jest astronomiczna i stanowi równowartość kwoty, którą 5330 osób pod groźbą utraty genitaliów było zmuszonych wydać na Multiplę.

Założyliśmy, że ten kultowy 6-osobowy pojazd kosztuje średnio ok. 5 tys. złotych, co po prostym mnożeniu razy wspomnianą liczbę (nie)szczęśliwych posiadaczy tego wehikułu daje kwotę 26,5 mln złotych, czyli 7,5 mln dolarów. I dokładnie za tyle został sprzedany bolid Michaela Schumachera, co sprawia, że była to najwyższa kwota, za którą samochód F1 został kiedykolwiek sprzedany na aukcji. Dwukrotnie wyższa od poprzedniego rekordzisty. Poniżej możecie zobaczyć kilka fotek bolidu Schumachera.

Ciekawe, czy kiedyś Multiple też będą osiągały takie kwoty na aukcjach.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. instagram.com/rmsothebys/ Czwartek 23.11.2017