Bolid C39 Alfa Romeo Racing ORLEN. Kubica w zespole

Kimi Räikkönen, Antonio Giovinazzi, Tatiana Calderon i Robert Kubica odsłonili w Barcelonie bolid C39 Alfa Romeo Racing ORLEN na sezon 2020. Impreza odbyła się na padoku toru Circuit de Barcelona-Cataluna.

200219_ar_f1preseasontesting20201-5e4cf1008aebb_5e4d375e90689.jpeg


A okazja jest naprawdę wyjątkowa, bo marka Alfa Romeo obchodzi 110 rocznicę powstania. Wygląd samochodu ma odzwierciedlać jego technologiczne zaawansowanie i nawiązywać do prędkości i czasu, czyli dwóch rzeczy najważniejszych na torze. W tym celu graficy z Centrum Stylu zaprojektowali specjalny motw, który został nazwany „Speed-Pixel”.

CZYTAJ TAKŻE: KEN BLOCK STAWIA NA ELEKTRYKI. NOWA FORMUŁA RAJDOWA

Bolid został zaprojektowany przez dyrektora technicznego Jana Monchaux i jest całkowicie nową koncepcją.

- C39 to naturalna ewolucja zeszłorocznego samochodu, choć nie ma wiele wspólnego z jego poprzednikiem. Wprowadziliśmy do niego pewne udoskonalenia, może poza felgami i oponami oraz niektórymi elementami wewnątrz, wszystkie pozostałe widoczne elementy zostały zmienione – powiedział dziennikarzom Monchaux - Jest to normalny proces ciągłego doskonalenia, którego wynikiem jest całkiem nowe auto. Oczekujemy, że osiągniemy lepsze wyniki, niż w poprzednim sezonie, zrobimy krok do przodu i mamy nadzieję zdobyć dominującą pozycję na czele środka stawki – dodał.


Marka Alfa Romeo powstała w 1910 w Mediolanie. Po ponad 30 latach nieobecności w Formule 1, w 2018 roku marka ogłosiła swój powrót do sportu w charakterze sponsora tytularnego zespołu Sauber F1, który zadebiutował na torze 1993. Współpracę z Alfą Romeo Sauber rozpoczął w 2018 roku.

ZOBACZ GALERIĘ: HIPERSAMOCHÓD TUATARA
 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Fiat Chrysler Automobiles Środa 19.02.2020