BMW M3 i M4 – nowe fury od niemieckiego producenta robią wrażenie

Od debiutu pierwszego BMW M3 minęło już 35 lat. Teraz producent prezentuje najnowszą generację sportowego auta oraz jego kolejny model – BMW M4.
bemy prodil.jpg

BMW zaprezentowało fanom od razu 4 modele: dwa M3, jedno jako limuzynę, drugie w rozszerzonej i szybszej wersji Competition, która będzie charakteryzować się zwiększoną mocą. Dwa kolejne to M4, czyli Coupe i Competition Coupe – ten drugi także mocno podrasowano. Obydwa samochody w formie podstawowej mają 480 KM i rozpędzają się do 100 km/h w 4,2 s. W modelach Competition pod maską ukryto 510 KM, a do osiągnięcia "setki" wystarczy mu niewiele poniżej 4 sekund.

bema2.jpg

W samochodach otrzymamy 6-biegowe skrzynie manualne z asystentem zmiany biegów, z kolei w modelach Competition otrzymamy 8-biegowy automat. Każde z aut będzie więc przygotowane do szybkiej jazdy, tak aby kierowcy mogli z niego wyciągnąć demona prędkości. 

brma3.jpg

Oczywiście z zewnątrz beemki prezentują się także świetnie. Duże, pionowo ustawione nerki w stylistyce charakterystycznej dla modeli "M", szerokie progi połączone z przednim i tylnym zderzakiem, karbonowy dach z aerodynamicznymi płetwami, spojler i dwie pary końcówek rur wydechowych. 

BAME.jpg

Ceny BMW M3 rozpoczynają się od 414 900 zł, natomiast za M4 zapłacimy od 419 900 zł w górę. Samochody mają być dostępne od marca 2021 roku.


ZOBACZ MIEDZIANY MOTOCYKL BMW:


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: BMW Środa 23.09.2020