BMW Deep Orange 4 - bawarski pickup

BMW nigdy nie miało w swej ofercie pickupa. Teraz, dzięki studentom z Uniwersytetu Clemson, ma gotowy prototyp, który może wejść do produkcji.
bmw-pickup-potw.jpg

Studenci działu projektowania Uniwersytetu Clemson w Południowej Karolinie we współpracy i wsparciu Bawarczyków od września 2011 roku pracowali nad nietypowym modelem BMW. Młodzi naukowcy wydziału rozwoju motoryzacji zajmują się oryginalnymi pomysłami od wielu lat. Tym razem chodziło o zagospodarowanie niszy we flocie bawarskiego producenta.

BMW-DEEP-ORANGE-4.jpg
BMW Deep Orange 4 bazuje na modelu X3. Linia dachu została zmodyfikowana i przypomina tę z X4. Żeby wykorzystać możliwości BMW pickupa, wciska się przycisk, który chowa szklany dach, przesuwając go do przodu. Jednocześnie tylna klapa składa się z połówek, które rozchylają się na zewnątrz. Pakę wykończono drewnem  jest całkowicie wodoodporna.


Mimo części ładunkowej, w aucie nadal zmieści się nawet pięć osób. Ale siedzenia tylnego rzędu można też położyć, przez co zwiększy się ładowność BMW Deep Orange 4. Jeśli jednak chcesz przewieźć i ładunek, i ludzi, część pasażerska oddzielana jest szybą od paki.


BMW Deep Orange 4 to co prawda prototyp i wizja studentów, ale niemiecki koncern ma gotowy koncept, gdyby jednak chciał wprowadzić wózek do produkcji. Jakiego by się nie miało zdania o bawarskiej marce, trzeba przyznać, że projekt jest ciekawy i oryginalny.Dodał(a): fisci / clemson.edu Wtorek 19.08.2014